Příprava

 

Přátelsky 20.3.2010 : Chrášťany - Slabčice  2 : 1 ( 1 : 0 )

Poslední přípravný zápas před startem jara jsme odehráli tentokrát na trávě ve Slabčicích. Zápas měl mizernou kvalitu, chyběla ctižádost, nasazení, terén nepřál kombinaci. Opět jsme z různých důvodů měli problém se sestavou, navíc se brzy po začátku zranili Papoušek a Vomáčka, opět nám naštěstí na střídání pomohla trojice mladíků z Hvožďan, jeden z nich dal i gól, druhý přidal Míra Boháč. Při absenci gólmanů se v brance prostřídali Mikolášek a Klička, dále - M.Zeman, V.Mach, Suchan, Matějka, Z.Svatoš, Z.Zeman, Vomáčka, Boháč ml., Papoušek, P.Svatoš. ( + 3x Hvožďany ).

 

Přátelsky 14.3.2010 : Chrášťany - Bernartice  4 : 4 ( 1 : 2 )

Zatím poslední přípravný zápas jsme odehráli opět na UMT v Milevsku, tentokrát ve větrném nedělním ránu. Soupeřem bylo již počtvrté mužstvo 1.B třídy, tentokrát Bernartice. Měli po celý zápas mírnou převahu, my jsme se však docela drželi a bojovali, a o překvapivé vítězství nás připravily některé zahozené šance a také chyby, které soupeř potrestal. Góly vstřelili P.Svatoš 2x, Papoušek a Klička. Zahráli si : Vachuta - Svoboda, V.Mach, Suchan, Dědič, Landa, Z.Zeman, P.Mach, Vomáčka, Papoušek, Boháč, Klička, P.Svatoš.

 

Soustředění Mladá Vožice

Čtyřdenní soustředení, které jsme opět stejně jako loni absolvovali ve výborném zázemí víceúčelové haly v Mladé Vožici, je potřeba hodnotit kladně, snad až na nepříjemný výsledek v prvním zápase. Dalším mírným záporem byl poněkud menší počet stálých účastníků. Od čtvrtka jsme trénovali třífázově ( dopoledne tělocvična, odpoledne venku, večer opět tělocvična ), v sobotu před druhým zápasem pak pouze dopoledne. Ten zápas byl i přes únavu výborný, bylo celou noc co rozebírat. Mimořádnou pochvalu zaslouží všech sedm stálých účastníků : Křusík, Pepa, Sudži + mladíci Chmelka

( Pavel - ten rovněž za boj s chřipkou ), Vochmelka ( Martin ), Nechmelka ( Míra ml. ) a Pohlreich ( Ondra ), dále kouč Míra st. za trénování, trpělivost, obětavost a padesátiny, které vlastně ani neměl ... Rovněž je třeba ocenit další čtveřici, která dorazila aspoň v pátek a výrazně přispěla k oživení atmosféry ( Karel, P.Mach, Z.Svoboda a "Skokan roku" Jirka Cihla ). Speciální ocenění pak zaslouží Artemio a zejména Maria Rosa ( dcera vinaře ), ve své virtuální i hmotné gumové podobě. Dále děkujeme vydavatelstí časopisu Trnky-brnky a správcovi Vencovi Struskovi za vstřícnost a super zázemí.

 

V rámci soustředění jsme sehráli dvě přípravná utkání se soupeři z I.B třídy - a bylo to nebe a dudy ...

SO 6.3. Chrášťany - Mladá Vožice  3 : 5 ( 1 : 3 ) UMT Sez.Ústí

Sobotním zápasem jsme si dokázali, že umíme hrát i proti silnému soupeři, když se maká ! Přestože jsme byli v plném tréninku a pouze v 11 lidech ... ! ... tak jsme dokázali držet krok, poctivě bránit, a i když se soupeř přece jen několikrát prosadil, my jsme se prosadili taky a k nečekanému výsledku chybělo jen málo. Branky P.Svatoš 2, Jirásek. O výborný výkon se zasloužili : Cihla - M.Zeman, P.Mach, Landa, Dědič - Z.Zeman, Suchan, Vomáčka, Boháč ml. - Jirásek, P.Svatoš.

 

ST 3.3. Chrášťany - Malšice  1 : 13 ( 0 : 5 )   UMT Sez.Ústí

Na úvod soustředění jsme změřili síly s lídrem I.B třídy, a při jasných kvalitách soupeře jsme předvedli hrozný výkon a dostali jsme jich nepočítaně, a dál to nemá cenu rozebírat. Gól dal po snad jediné pěkné akci dopředu P.Svatoš. Hráli ( či spíše zúčastnili se ) : Švehla - Svoboda, M.Zeman, V.Mach, Matějka, P.Mach, Landa, Dědič, Z.Zeman, Suchan, Vomáčka, Boháč ml., Klička, P.Svatoš.

 

Přátelsky 20.2.2010 : Chrášťany - Slabčice  7 : 1 ( 2 : 0 )

Další přípravný zápas jsme odehráli opět na UMT v Milevsku. Terén byl příjemnější než posledně, ale zase bylo nepříjemné osvětlení. Opět jsme z různých důvodů měli problém se sestavou, naštěstí nám na střídání pomohla trojice mladíků z Hvožďan. Zahráli a zaběhali jsme si pěkně, a získali jsme po dvou těžkých prohrách se silnými soupeři zase trochu vnitřní radosti. Soupeř byl snaživý, ale na naši obranu to  nestačilo, navíc se útočníkům docela dařily akce a padaly i góly ( Klička 3, P.Svatoš 2, Vomáčka, Z.Zeman ). Ne úplně všechno se nám povedlo, rezervy ještě jsou hodně patrné, nicméně převládá docela dobrý pocit. Zahráli si všichni přítomní : Švehla - Svoboda, V.Mach, Suchan, Dědič, Z.Zeman, Vomáčka, Boháč ml., Klička, P.Svatoš, Mikolášek. ( + 3x Hvožďany ).

Přátelsky 6.2.2010 : Chrášťany - Březnice  4 : 8 ( 2 : 6 )

Další přípravný zápas jsme odehráli opět na UMT v Milevsku, tentokrát  za světla a sněžení. Soupeř z Březnice byl od začátku lepší, rychlejší, a na těžkém terénu taky pohyblivější. Přesto jsme odehráli lepší zápas než minule, ale dělali jsme spoustu chyb a nepřesností, a soupeř trestal. Navíc bylo jen málo pasáží, kdy jsme se soustředili fakt na hru místo kecání. A soupeř měl další velkou výhodu - široký kádr. U nás si snadno zahráli všichni přítomní : Michalec - Svoboda, V.Mach, Z.Svatoš, Suchan, Dědič, Matějka, Z.Zeman, Vomáčka, Boháč st., Klička, P.Svatoš, Mikolášek.

 

Přátelsky 16.1.2010 : Chrášťany - Smetanova Lhota  1 : 5 ( 1 : 3 )

První letošní přípravný zápas jsme odehráli na UMT v Milevsku za umělého osvětlení. Soupeř ze Smetanovy Lhoty, účastník 1.B třídy, byl jasně lepší, na nás byla velmi znatelná nesouhra a fyzická netrénovanost. Jediný náš gól dal Vomáčka z penalty po faulu na P.Svatoše. Jinak jsme se moc do šancí a střel na branku nedostávali, vinou aktivní hry soupeře i našich mnohých nepřesností. Ale aspoň jsme se po vánocích hýbli a zjistili jak na tom jsme. Vyzkoušeli jsme také adepta do branky, F.Švehlu - ale na nějaké závěry je ještě brzo. Zahráli si všichni přítomní : Švehla - Svoboda, V.Mach, Suchan, Dědič, Matějka, Z.Zeman, P.Mach, Vomáčka, Papoušek, M.Zeman, Boháč, Klička, P.Svatoš.

Turnaj Chrášťany

Již 10.ročník tradičního turnaje, budiž také brán jako 2.ročník Memoriálu Jirky Hoška. Opět vyhrál výběr Dražíče, který měl ve svém středu několik kvalitních posil z Týna. Za nás nastoupila směs různých hráčů, a výkon byl docela dobrý. Jen jsme nesestřelili Dražíč hned v první půli, kdy kromě gólu jsme měli ještě 3 další šance ( stejně tak na tom byly Slabčice, které taky měly proti Dražíči množství šancí ), a nakonec jsme horko těžko vyrovnali. Penalty ale očaroval gólman Roman Korbel. Jediným stínem na krásném odpoledni bylo zničené Zipovo koleno.

Sestava : Michalec, Vlasák, Vl.Pisačka, Dědič, Matějka, Bareš, Mikolášek, Vl.Zeman, Z.Zeman, M.Zeman, P.Dlouhý, Vomáčka, P.Svatoš, M.Boháč st., Jirka Boček, Bahleda, Kaštánek, Tonda Pazdera.

 

Souhrn výsledků :

Chrášťany - Radětice 4 : 1 ( P.Svatoš 2, Vomáčka, Dlouhý - P.Dědič )
Slabčice - Dražíč 1:1 ( Koukol - Moule ), na pen. 2 : 4
o 3.místo
Radětice - Slabčice 3 : 1 ( Šafránek, Huptych, Fuka - Mareš )
finále
Chrášťany - Dražíč 2 : 2 ( Z.Zeman, Vomáčka - A.Novák, Palán ), na pen. 2:4

 

Turnaj Koloděje

V sobotu 1.srpna jsme odehráli přípravný ( a velmi prestižní ) turnaj v Kolodějích. Atmosféra byla výborná, naše výkony už tolik ne. S domácími jsme se tentokrát nepotkali ( loňskou prohru jim tedy budeme muset oplatit až při mistráku ). V prvním zápase jsme podlehli Březnici 0:3, po mizerném výkonu ve všech směrech. Chyběl nám důraz, technika, rychlost, přesnost. Přesto mohl být výsledek lepší, bohužel jsme neproměnili těch pár vypracovaných šancí. V duelu o bronz jsme se pak v mnohém zlepšili, i když to ještě pořád nebylo ono, ale stačilo to na výhru 3:1, a tedy celkově na 3.místo. Účast byla tentokrát kvalitní, s 5 hráči navíc, ale bylo znát, že máme ještě málo natrénováno. Zahráli si : Cihla, Vachuta - Z.Svatoš, Landa, V.Mach, Matějka, Suchan, P.Mach, Vomáčka, Papoušek, M.Zeman, Z.Zeman, P.Dlouhý, Klička, Jirásek, P.Svatoš.

Turnaj vyhráli domácí borci, kteří ve finále udolali Březnici po dlouhém a dramatickém penaltovém rozstřelu, kdy mnoho pokusů bylo neúspěšných ...

Výsledky : semifinále

Koloděje - Týn B   2:1 , Březnice - Chrášťany 3:0

o 3.místo

Chrášťany - Týn B  3:1 ( 2:0 ) P.Svatoš 2, Jirásek  -  D.Brom

finále :

Koloděje - Březnice  2 : 2, na penalty 7:6

 

Chrášťany - Slabčice 8 : 0 ( 4:0 ) - přátelsky, 25.7.2009

Přátelský zápas se sousedy se nesl v jasném duchu, i přes neúplnou sestavu jsme byli jasně nebezpečnější a pěkně jsme si zatrénovali. Celý zápas s přehledem odchytal Šimurka. Jinak nás moc nebylo a pomohl nám i Jirka Hartman a možný navrátilec Martin Bican. O branky se podělili Jirásek 4, Papoušek 2, Klička, J.Hartman. Zahráli si všichni : Vlasák - Z.Svatoš, Mikolášek, M.Bican, Michalec, Papoušek, Suchan, Vomáčka, Dědič, Klička, Jirásek, V.Mach, J.Hartman, Z.Zeman.

 

Turnaj Žabovřesky,  sobota 11.7. 2009

Na turnaj ( Memoriál Jar.Hnetily ) jsme do Žabovřesk dorazili v silně kombinované sestavě, bez výpomoci dorostenců z Týna bychom tam snad ani nejeli. Na deštěm prosáklém trávníku jsme odehráli dva vyrovnané zápasy, v nichž jsme herně nezklamali, a oba jsme prohráli těsně o jediný gól. V podobném složení jsme hráli prvně a naposled, a tak vše nebylo ideální. Nicméně jsme si pěkně zatrénovali a ostudu rozhodně neudělali. Sestava přítomných : Vachuta ml. -  Michalec, Suchan, Landa, Dědič, Matějka, Z.Zeman ( nejlepší hráč ), Komrska, Vomáčka, Koukol, Bahleda, Mahut, Mikoláš.

Výsledky turnaje : semifinále : Žabovřesky - Strýčice  5 : 3 , Chrášťany - Lhenice 0 : 1

O 3.místo : Chrášťany - Strýčice  3 : 4  ( Vomáčka, Mahut, Bahleda - za vítěze střelec 1.A třídy Koptyš 4 góly ! )

Finále : Žabovřesky - Lhenice 6 : 1.

Chrášťany - Červené Janovice  2 : 2  ( 1 : 0 )  neděle 5.7.2009

Bylo to celkem vyrovnané střetnutí dvou mužstev z jiných okresů. V první půli jsme měli jasnou převahu, vyjádřili jsme ji ale jenom jedním gólem, když Vomáčka dokončil akci Z.Zemana po vysunutí Kličky. Výkon Jirky Kličky ml. byl slibný, snad se podaří dotáhnout jeho hostování. Po poločase začali mít trochu navrch hosté, nám se z kopaček vytratil klid i přesnost. Hosté vyrovnali, nadále pak byly k vidění příležitosti i spousta nepřesností na obou stranách. Do vedení jsme šli po krásné přihrávce od P.Dlouhého, po níž Jirásek předložil lahůdku před prázdnou branku P.Svatošovi. Ani jednomu z týmů se pak už urvat vítězství nepodařilo. Celkově vychází remíza jako spravedlivá. Zahráli si tito přítomní : Vachuta ml. - Landa, V.Mach, Suchan, Dědič, Vachuta st., Z.Zeman, M.Zeman, P.Mach, Vomáčka, Dlouhý, Papoušek, P.Svatoš, Jirásek, Klička ml. Pískal M.Boháč st., koučoval Mikolášek.

 

Turnaj Hvožďany - malá kopaná 5+1  ,  sobota 27.6.2009

Výhra v turnaji byla výsledkově celkem jasná, herně to bylo trošku vyrovnanější. Po pravdě řečeno, s klasickou sestavou bychom asi neuspěli, protože ze základu mužstva jsme tam byli jenom tři !! Podařilo se však tým doplnit o naše hráče kteří jsou teď na hostování ( Pavel Hora, Zip ), o kvalitní dorostence ( Z.Svatoš, Mikolášek ), mladého golmana Kubu Vachutu a hlavně o bratrskou dvojici legionářů Denise a Evžena. Zejména díky nim jsme soupeře povětšinou přehrávali a dávali góly.

Naše výsledky - Trubky 7 : 1,  - Zbytek světa 3:3, - Hvožďany 2 : 0, - PP Štola 5 : 1.

Celkem 3 výhry, 1 remíza, 10 bodů, celkové skóre 17 : 5.

O branky se podělili  Pepa a Evžen 4, Denis a Zip 3, Pavel Hora a Honza Dědič 2.