24.kolo, SO  5.6. od 17.00    Borek  -  Chrášťany    1 : 2  ( 1 : 1 )

Branky :  40. Kastl  -  25. VOMÁČKA, 87. JIRÁSEK ( P.Mach ).

Rozhodčí  Šíma ( dobrý výkon ),  ŽK 1 : 0
SestavaCihla – Svoboda, V.Mach ©, Michalec ( 65.P.Svatoš ), Dědič  -  M.Zeman, Vomáčka, Suchan, P.Mach  -  Jirásek, Klička.

Komentář :     Borek nutně potřeboval body na možné cestě za udržením ve III.třídě. Sestava plná mladíku naznačovala, že nás čeká fyzicky náročný souboj s běhavým soupeřem. Zápas se však vyvíjel jednoznačným směrem, byli jsme lepší a nebýt spousty pokažených přihrávek, byla by převaha ještě výraznější. Úvodní gól padl po Vomáčkově trestném kopu, který si do branky nešťastně srazil domácí obránce. Pak následovaly další šance, které bohužel gólem neskončily, Dědičova rána z dálky orazítkovala břevno, Vomáčka dokonce jednou ranou trefil tyč i břevno, pak však míč zamířil z branky ven. Dále mohl vedení zvýšit opět Vomáčka, hlavou po Kličkově rohu těsně minul. Domácím se podařilo vyrovnat, když se mladý Kastl protáhl po levé straně a přesně trefil skulinu u přední tyče. Ve druhém poločase se obě mužstva snažila rozhodnout, domácí tlak byl ale jalový a my jsme zase byli zbytečně na sebe nervózní a ztráceli jsme míče. Přesto šancí na další gól bylo dostatek, Vomáčka pálil levou opět do břevna, a míč do prázdné branky pak nedokázal nadvakrát usměrnit Jirásek, další dva rychlé brejky zhatila nepřesná Jiráskova finální přihrávka. Zasloužené výhry jsme se nakonec dočkali, 3 minuty před koncem proměnil centr P.Macha hlavou Jirásek. Domácí Borek tak zřejmě míří do IV.třídy, pro nás je dobrou zprávou, že po zranění kotníku už mohl do hry naskočit útočník Petr Svatoš.

Ostatní zápasyDívčice - Úsilné  2 : 0  ( Kuráž, Pekař ), Vltava - Koloděje  3 : 3   ( Dolejšek, Havránek, Lacko - Kubíček, Barták, Adámek ), Ševětín B - Pištín  1 : 3  ( L.Novotný -  Vávra, Ruso, Trávníček ),  Bavorovice B - Dubné  1 :0   ( Baščevan  ), Lipí  - Dříteň B  7 : 0  ( Šturma 2 , Kruťko 2, Klečka, Mášl, Svoboda  ), Temelín - Neplachov  0 : 1 ( Čada  )